آخرین خبرها

شبکه‌های اجتماعی بومی با بیش از ۵ میلیون عضو، مجوز می‌گیرند

 

شبکه‌های اجتماعی داخلی که بیشتر از ۵ میلیون نفر عضو دارند، باید برای فعالیت در زمینه خدمات مالی مجوز دریافت کنند.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیروز در حاشیه برگزاری دوازدهمین کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه، درباره‌ی فعالیت شبکه‌های اجتماعی اعلام کرد که شبکه‌های اجتماعی داخلی که تعداد اعضای آن‌ها از پنج میلیون نفر بگذرد، مجوز فعالیت در زمینه خدمات مالی دریافت خواهند کرد.

واعظی افزود: «بر این اساس شبکه‌های اجتماعی داخلی اجازه دریافت تبلیغات و فعالیت در زمینه خدمات ارزش افزوده را خواهند داشت. همچنین شبکه‌های اجتماعی خارجی که سال‌ها فعالیت داخلی داشته‌اند، اجازه می‌یابند در برخی زمینه‌ها و خدمات فعالیت کنند.»

واعظی همچنین در خصوص شبکه‌های اجتماعی خارجی گفت:

 شبکه‌های اجتماعی خارجی برای ادامه فعالیت، باید خود را با دیدگاه‌های شورای عالی فضای مجازی هماهنگ کنند.

در این مصاحبه واعظی اعلام کرد که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصمیمی برای انتقال سرورهای شبکه‌های اجتماعی به داخل کشور ندارد و تنها اولویت‌بندی شبکه‌های اجتماعی در این شورا مطرح شده است.

درباره‌ی آی تی اصفهان

از آنجا که بستر فن آوری اطلاعات و ارتباطات زیر بنای حرکت و رشد کلیه علوم و حرف در عصر حاضر بوده و امروزه از اهمیت خاص در حوزه ی بانکی / صنعتی / شغلی / دانشگاهی / پزشکی / پژوهشی/ امنیتی / ارتباطی / . . . برخوردار است.این سایت سعی بر آن دارد تا تازه های اخبار این حوزه تخصصی را به استحضار علاقمندان و مرتبطین به این حرفه برساند.
Thumb up 0 Thumb down 0

جوابی بنویسید