آخرین خبرها

ارائه ۸۵ خدمت الكترونيكي فعال در پرتال شهرداري اصفهان

 

درگاه الكترونيكي شهرداري اصفهان نقطه ورود دريافت خدمات الكترونيكي است كه در سال ۸۸ به بهره برداري رسيد و هم اكنون ۸۵ خدمت فعال از طريق اين درگاه در دسترس شهروندان است. درگاه الكترونيكي شهرداري اصفهان به منظور اطلاع رساني به شهروندان و ارايه خدمات الكترونيكي به آنان راه اندازي شده است. در اين سايت خدمات متنوعي به سه زبان فارسي، انگليسي و عربي ارايه مي شود.

اين درگاه كه مسير تحقق شهر الكترونيك را هموار مي كند از بخش هاي متفاوتي تشكيل شده است.مديرعامل سازمان فاوا شهرداري اصفهان در اين باره گفت: در حال حاضر ۸۵ خدمت فعال الكترونيكي از طريق پرتال شهرداري اصفهان ارائه مي شود.
وحيد حيدريان ادامه داد: البته از ابتداي راه اندازي درگاه الكترونيكي تاكنون ۱۱۹ خدمت الكترونيكي ارائه شده اما در حال حاضر ۸۵ خدمت فعال است و مابقي آن ها به صورت دوره اي به مناسبت هاي مختلف فعال مي شود كه در اين زمينه مي توان به استخدام در شهرداري، رزرو شهرروياها، مناقصه ها و مزايده ها و … اشاره كرد.
وي ادامه داد: از اين خدمات الكترونيكي پرتال شهرداري ۹۰ مورد تعاملي، ۴ مورد تراكنشي و ۲۵ مورد اطلاع رساني است.مديرعامل سازمان فاوا شهرداري اصفهان اضافه كرد: پرداخت عوارض الكترونيكي خودرو، نوسازي، كسب و پيشه، سامانه هاي مشورتي كه به سوالات مردم پاسخ مي دهد، اطلاع رساني ايستگاههاي بازيافت، قيمت بازارهاي روز كوثر، نقشه جامع ترافيك، نرخ كرايه اتوبوس و تاكسي و پيگيري شكايات مردمي از جمله خدماتي است كه از طريق درگاه الكترونيكي شهرداري اصفهان ارائه مي شود.
حيدريان خاطرنشان كرد: هر يك از اين خدمات الكترونيكي ارزش افزوده بسياري براي شهر دارد و در كاهش تقاضاي سفر، آلودگي هوا و ترافيك نقش شاياني داشته است.مديرعامل سازمان فاوا شهرداري اصفهان افزود: آموزش استفاده از اين خدمات الكترونيكي به شهروندان نيز ضروري است كه البته تاكنون چند دوره آموزشي در اين رابطه برگزار شده است.وي بيان كرد: از ابتداي راه اندازي درگاه الكترونيك شهرداري اصفهان تاكنون نزديك به ۴۶ ميليون نفر از اين درگاه بازديد كرده اند.

درباره‌ی آی تی اصفهان

از آنجا که بستر فن آوری اطلاعات و ارتباطات زیر بنای حرکت و رشد کلیه علوم و حرف در عصر حاضر بوده و امروزه از اهمیت خاص در حوزه ی بانکی / صنعتی / شغلی / دانشگاهی / پزشکی / پژوهشی/ امنیتی / ارتباطی / . . . برخوردار است.این سایت سعی بر آن دارد تا تازه های اخبار این حوزه تخصصی را به استحضار علاقمندان و مرتبطین به این حرفه برساند.

جوابی بنویسید